obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak mít bohaté Vánoce, aniž byste utratili desetitisíce?
Vánoce nejsou jen o materiálních věcech. To slyšíme pořád. Ale jen málokdo z nás se podle toho chová. Tady je pár tipů, jak si je užít a nevybílit si konto.
 

Nakupujte včas

Bez dárků by to přece jen nešlo. Když si ale vše promyslíte, ušetříte si spoustu času a nervů. Vyražte nakupovat brzo ráno nebo vůbec ještě před tím, než vypukne vánoční šílenství. Nikdo vám nebude ve frontě narážet do zad košíkem a říkat vám, že jste „píp“. Je dokázané, že když se vydáte na nákup se seznamem, neutratíte tolik, jako bez něj. Pokud se ho tedy budete držet.


Vsaďte na zážitky

Děti dárky milují. Čím dřív se vám podaří jim vysvětlit, že život není o tom, kolik mají tabletů, tím lépe. Vánoce nemusejí být jen o několika kilech výrobků z Číny. Tak proč nezačít už letos. Děti si stejně často přejí něco prostě jen proto, aby si něco přály. Zatímco dárek brzy hodí do kouta, zážitek si budou pamatovat. Můžete třeba vyrazit na sáňkařskou dráhu nebo na zamrzlý rybník. Nebo se s nimi můžete vydat do lesa vlastnoručně si uříznout „váš“ vánoční stromeček (tam, kde se to může). A co vlastnoručně vyrobené ozdoby – tolik parády za pár korun.
 

Vypněte televizi

A to aspoň na dobu nezbytně nutnou. Jinak brzy zjistíte, co všechno opravdu potřebujete, a že bez toho kterého výrobku nemá váš život vůbec smysl, a že ho musí mít i vaše matka, sestra i kamarádka. Jedině tak se vás nijak nedotknou reklamy, které jsou před Vánoci ale úplně všude a fakt často.
 

Udělejte dobrý skutek

I ten může být krásným dárkem, byť ho třeba nenajdeme přímo pod stromečkem. Má vaše sestra už dost svých dvou dětí a potřebovala by pauzu? Tak jí je pohlídejte. A co ostatní členové rodiny, co těm by pomohlo? Má to jednu výhodu, nebudete potřebovat balící papír.
 

Domácí pohoda nadevše

Někdo rád peče, jiný rád poslouchá koledy nebo třeba slavnostně zdobí byt či dům. Vlastně je jedno, co budete podávat na štědrovečerní večeři. Důležitá je atmosféra. A možná právě v tuto chvíli si budete připadat „bohatí“. Ne vždycky to jde samo, ale za pokus nic nedáte. A pokud to nevyjde, tak si vsaďte a třeba se bohatým stanete.

 

Přečtěte si také