obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
I milionáři mají své sny o bydlení!
Peníze jsou od toho, aby se utrácely. A za co lépe rozhazovat, než za exkluzivní adresu, dům o rozloze malého panství nebo líheň celebrit v okolí?

Nebudeme vás upozorňovat na neustále omílané světové metropole typu Paříž a New York. Ani Seychely nás příliš nezajímají. Vy chcete víc, chcete něco, co druzí mít nemohou a chcete to hned! Co třeba něco jako Sandbanks?

Poloostrov Sandbanks

Psal se rok 1896 a tento poloostrov u Lamanšského průlivu byl jakožto zapadákov a pustina prodán za pouhých 13 tisíc liber (přes 490 tisíc korun). Dnes je situace zcela opačná. Nejbohatší lidé světa se rvou o možnost pořídit si pozemek právě zde. Sandbanks je dnes jednou z nejexkluzivnějších adres světa. Odhadovaná cena poloostrova o rozloze 1 km čtvereční aktuálně činí něco přes 930 milionů liber (více jak 35 miliard korun)!Sluncem zalitá lokalita na jižním pobřeží Velké Británie je magnetem na milionáře i celebrity. Nemovitost zde také proto vyjde na šílených zhruba 400 milionů korun. Jak to všechno začalo? Snadno. Někdy v 80. letech se skupina realitních kanceláří domluvila a začala kolem poloostrova Sandbanks dělat velké haló. Boháči a všichni s touhou po exkluzivitě zbystřili a už to jelo. K dispozici v lokalitě je celkem 1 100 parcel (60 z nich přímo na pláži). Máte na to? Kupujte!

Nevyhovuje? Chcete něco jen k pronájmu? Zkuste tohle:

Královské apartmá v Hotelu President Wilson (Ženeva, Švýcarsko), Cena: 2 miliony/nocLuxusní loft se čtyřmi ložnicemi a výhledem na Ženevské jezero i Alpy. Celý komplex má kapacitu 40 hostů, dvě restaurace, venkovní bazén se slanou vodou, řadu konferenčních místností a samozřejmě klientům nabízí i osobní konferenciéry.


Ostrov Necker (Britské panenské ostrovy, Karibik), Cena: 2 mil./noc, 13,5 mil./týden, 542,6 mil./měsícTenhle ostrov v obklopení korálových reliéfů vlastní miliardář Sir Richard Branson a celebrity jej doslova milují. Ve vedlejší bambusové chatce tak možná narazíte na Harrisona Forda, Mariah Carey nebo Mirandu Kerr. Ženil se tam i spoluzakladatel Google Larry Page. Vedle tak určitě nešlápnete.

Foto: sandbanksproperties.com, bullockandleeslltd.com, cnn.com

Přečtěte si také