obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
I bohatí mají povoleno se ztrapnit
Bojíte se, že když najednou zbohatnete, nebudete si najednou moct dovolit pít, slavit a bavit se, protože byste se mohli zdiskreditovat? Že se nebudete třeba moct natáhnout na pláží a usnout tam jako vorvaň? Nemějte strach, je to přirozené i u miliardářů, i u celebrit, i u herců, zpěváků a tak dále…Tak si pojďme říct, co všechno se takovým lidem stává.

Paris Hilton – tady se můžeme dohadovat, jestli jsou její trapasy opravdu trapasy nebo je to spíš kalkulace… Ta loni „zabodovala“ dvakrát. Jednou ji z rozparku šatů vykoukl téměř celý klín, ale na to už jsme u ní zvyklí… Druhá věc je o něco zábavnější a tak trochu odráží její inteligenci. Když vloni zemřel světoznámý komik Robin Williams, ona truchlila nad ztrátou zpěváka Robieho Williamse. A naneštěstí pro ni docela veřejně. Své truchlení si totiž vylila na svém twiterovém účtu. Takže tisíce jejich fanoušků opět vidělo, že s inteligencí na tom dědička hotelového impéria není nijak zvlášť dobře. Tady jedna dobrá rada pro všechny: Pokud nevíte, o čem mluvíte, raději nemluvte vůbec.

A tímto heslem by se mohl řídit i americký miliardář Thomas Perkins. Jeho jmění se odhaduje na 160 miliard a zřejmě to považuje za hendikep. V novinách si totiž postěžoval na kritiku jednoho procenta nejbohatších lidí – přirovnal ji holokaustu! Nacistické vyvražďovaní Židů asi není zrovna dobré přirovnání… A navíc, když takové faux pas vypustí do médií…

Nejbohatší Brazilec Eike Batista se zase tak chvástal, až se přechvástal. Ke svému jmění přišel hlavně díky svým rodičům. Před několika lety byl jedním z nejhlasitějších, který se zasazoval o to, aby v Brazílii byl fotbalový šampionát, měl tak jediný úkol. Aby měli fanoušci při světovém mistrovství kde bydlet, měl rekonstruovat svůj hotel v centru Ria. Dokonce na renovaci dostal dotaci skoro dvě miliardy korun. Jenže, na začátku roku 2013 suše oznámil, že to prostě a jednoduše nestihne… Prý by se tam ale snad mohli ubytovat lidé už na olympiádě… Jen dva roky po termínu… Co nám to jenom připomíná….  

Objektivy fotoaparátů si pak často smlsnou i na slavných sportovcích. Alex Rodriguez, americká baseballová hvězda se třeba při jednom ze zápasů stihl nejenom poškrábat v rozkroku před zraky tisíců lidí, ale taky si vytahoval holuby z nosu, a to fotografům neuniklo také.

Nebojte se tedy nic, trapasy jsou povolené, i když jste bohatí.

Přečtěte si také