obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Hudba za všechny prachy
,,A co vlastně posloucháš?“ Klasická seznamovací otázka, při které už se opotil nejeden teenager. Jenže ve chvíli, kdy šlo  hlavně o to udělat „chcešsemnouchodit“ dojem, nikdo nemyslel na své budoucí já! Nikdo nepomyslel na to, jak moc který hudební styl leze do peněz.

A ne do peněz rodičů – ale už do svých vlastních, těžce vydřených peněz. Ano, existují samozřejmě tací, kteří nepodléhají módním vlnám, a stojí si zatím, že k hudebním preferencím odpovídající „look“ nepatří.  Ale těmi se zaobírat nebudeme.

Tak dejme tomu, že jste fanouškem hip – hopu  a chcete to dát okolí náležitě najevo. Předně potřebujete masivní zlatý řetěz (aby se vědělo, kdo je tady gangster a kdo na to má). Ten může vyjít i na 100 tisíc korun. Výhodou je, že tím si odbydete většinu z investic. Zbytek života totiž můžete strávit ve volných teplákách a tílku s proklatě vykrojenými průramky. Na hlavu kšiltovku a můžete frčet. Nebo stát a kývat se do rytmu. Jak chcete. Bacha na gumu, u těch tepláků.

Dalším extrémem je rock a metal. Čím hustější fanda jste, tím víc rekvizit budete potřebovat. Základem je kožená vesta. Jelikož ji budete nosit jako relikvii celý život, na všechny akce, a dost možná vám ji čas od času někdo (přinejlepším?) poleje pivem, uvažujte raději o kvalitním kousku. Ten vyjde minimálně na 5 tisíc korun.  Se samotnou vestou byste byli ale za trapáka – je nutné ji postupně obšít nášivkami oblíbených kapel. To hodnotu stejnokroje téměř ztrojnásobí. Od frajeřinek ale zpátky k důležitým věcem – potřebujete kvalitní boty s okovanou špičkou. Když skáčete v kotli na Cannibal Corpse, nějaké „ježiši, pardon!“, když vám někdo dupne na nohu, se úplně nenosí.

Boty s okovanou špičkou vyjdou minimálně na další 2 tisíce. Přihoďte okovaný pásek za další dvojku a už jste skoro v cíli. Když uvážíme, že většinu své roční dovolené strávíte na fesťákách po celé Evropě, jste v tom ročně cca za 50 tisíc. Vstupenky a útraty za festy se totiž počítají výhradně v částkách se třemi nulami.

Výrazně levnější je country a folk. Potřebujete klobouk po tátovi (0 Kč), festovní džíny (levisky 2000 Kč) a koženou bundu s třásněmi, která u táboráku zahřeje. Za další trojku vám může říkat pane. Potřebujete samozřejmě kytaru, aby vám to okolí věřilo. Dalších 6 000.  Pořizovací náklady na outfit: 11 000. Výhodou je, že s tím můžete strávit zbytek života – patina je žádoucí.

Pro ty, co se ještě nedokážou úplně rozhodnout, lze doporučit funk. Všechny potřebné rekvizity lze pořídit do tisícikoruny v hračkářství. Když je to barevné, chlupaté, s flitry a nebo jednorožci – je to funky až za roh.

Zdaleka nejúspornější je ale reggae. Potřebujete jen zahodit žiletku, hodit se do pohody a opatřit si háčkovanou maxičepici v černo – žluto – červeno – zelených barvách. Náklady: maximálně 100 korun. Cenu merchandisingu s motivem konopí velkoryse přehlédneme.

Zdroj foto: luxurymag.cz, dnbstyle.cz, obleceni-fitness.info

Přečtěte si také