obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
7 tradic na Velký pátek, které vám mohou přinést zdraví i miliony

Velký pátek je nejen významným dnem v křesťanské tradici, vztahuje se k němu i celá řada rituálů a pověr. Den plný magie by vám měl usnadnit nahlédnutí do budoucnosti, zjistit, jaká bude úroda, a pak je tu samozřejmě i odkrývání pokladů. Velký pátek, jeden z nejkouzelnějších dnů v roce, je tu.

Velký pátek je dnem, kdy si připomínáme utrpení a smrt Ježíše Krista na kříži. Je to ale den silně spjatý s tradicemi. Tady jsme vybrali sedm nejzajímavějších.

1. Čekejte velkou úrodu: K tomuto dni se však vztahuje celá řada pranostik, jež našim předkům pomáhaly určit, jaká bude ten rok úroda. Z nich každopádně plyne, že pokud prší, můžeme očekávat hojnost: „Když na Velký pátek hřmí, na poli se urodí.”

2. Blíž ke štěstí: Protože Velký pátek spadá do období jara, kdy se příroda začíná probouzet a má tak nejvíc spirituální síly, podle pověr jde o ideální den, kdy nahlédnout do budoucnosti či zařídit, abyste byli šťastní. Jak konkrétně si štěstí zařídit, už je ale na vás.

3. Celý rok zdraví jako řípy: S tím vám pomůže trochu adrenalinu v podobě kompletní očisty. Potřebovat k tomu budete nějaký potok nebo říčku a abyste měli pevné zdraví po celý rok, je třeba koupel podstoupit ještě před úsvitem.

4. Věneček odhalí budoucnost: A když už u toho vodního toku budete, upleťte si vrbový věneček a pošlete ho po proudu. Než vám odpluje z očí, zjeví se vám v něm, co vás čeká v budoucnosti.

5. Rozhodně nepracujte: A teď je tu jedna dobrá zpráva pro všechny, kteří si dny volna nejradši užívají odpočinkem. Na Velký pátek se totiž nesmí manuálně pracovat. Zvlášť je zapovězeno praní prádla (máchali byste ho totiž v krvi Ježíšově) a okopávání zahrádky.

6. Odkrývání pokladů: Jak všichni víme, na Velký pátek se otevírá země, jež naděluje skryté poklady. Vrtání v půdě ale nosí smůlu, je nutné si počkat, jestli vám země něco odkryje sama, a tak si okopávání záhonů nechte radši na jiné dny.

7. Mimořádné slosování Sportky: Odhánět štěstí se ale na Velký pátek nevyplatí ještě kvůli jedné skutečnosti, a to je mimořádné slosování Sportky. A protože je v Superjackpotu přes 164 milionů korun, byla by škoda, kdybyste svému štěstí házeli klacky pod nohy.

Ba co naopak, vyhrát je letos ještě o trochu snadnější – vsadit si totiž můžete online na pár kliknutí na tomto odkazu. A nám nezbývá než vám popřát, aby se letos na Velký pátek usmálo štěstí právě na vás. 

Přečtěte si také